لیزرهای بخارفلزی

300,000 ریال
عنوان مورد نظر موجود نیست.
لیزر یکی از مهمترین ابزار اختراع‌شده در نیمه‌ی دوم قرن بیستم است که بدون شک یکی از برجسته‌ترین ابزار علمی و فنی قرن گذشته و حتی قرن حاضر به شمار می‌آید. ویژگی‌های منحصر به فرد پرتوهای لیزری سبب شده است که لیزر نه تنها به عنوان یک فن‌آوری برتر به‌شمار آید، بلکه به پیشرفت، رشد و تکامل بسیاری از فن‌آوری‌های دیگر نیز کمک رسان باشد.
بعد از پیدایش لیزرهای گازی، این انگیزه برای دانشمندان لیزری به وجود آمد تا بتوانند در محیط بخار فلزات نیز لیزر ایجاد کنند و سرانجام در دهه‌ی 1960 به این منظور دست یافتند.
در بین کلیه‌ی لیزرهایی که تاکنون اختراع شده‌اند، لیزرهای بخار فلز، با محیط فعال بخار فلزی، یکی از مهم‌ترین لیزرهای گازی محسوب می‌شوند که کاربردهای زیادی در
زمینه‌های مختلف علوم نظیر صنعت، پزشکی، طیف‌نگاری، هولوگرافی، دمش اپتیکی لیزرهای رنگ، ردیابی و غیره دارند. دومین لیزر گازی و اولین لیزر بخار فلزی، لیزرسزیم (Cs) با دمش نوری بود که در سال 1958 معرفی و در سال 1962 ساخته شد. این لیزر به صورت موج پیوسته نوسان می‌کرد. اما عملکرد تپی لیزر اتم‌های فلزی اولین بار در سال 1965 در مورد لیزر بخار منگنز تحقق یافت.
نسخه‌ی الکترونیکی اثر را از سایت فیدیبو (www.fidibo.com) می‌توانید تهیه نمایید، لینک خرید در صفحه‌ی اصلی سایت موجود است.
login